Patrový dům se kdysi stavěl velmi hojně, protože bylo třeba využít co nejvíce místa, ale do výšky, protože stavět na zemi chtělo větší pozemek, proto bylo lepší stavět patrové domy, kde se vlezlo více prostoru nad sebe. Navíc se kdysi stavěly hodně panelové domy a šířil se víc a víc život ve městech, tedy i v bytech a na to bylo potřeba velké množství bytů, muselo se tedy stále stavět a stavět. Na malé ploše se tak mohlo postavit velké množství pater, až vznikly vysoké budovy s názvem panelák a mohlo v jednom patře bydlet několik rodin, to se pak mohlo vynásobit na každé další patro a mohli jste tak ubytovat velké množství lidí na malou plochu, což je velmi výhodné. Stavba takového panelového domu ale rozhodně stála hodně peněz a pouštěl se tak do toho většinou stát či nějaké firmy, které zde ubytovávaly své zaměstnance.
V dnešní době se samozřejmě panelové domy staví také, ale už ne většinou tak vysoké, spíše se staví estetické budovy, které jsou nižšího vzrůstu a jsou spíš více designově založeny. Patrové domy se staví pořád a dost hojně, protože je zde ta výhoda toho, že se vám zatopí celý dům poměrně dobře, navíc máte více prostoru, když máte více pater. Zkrátka se vám do domu více vejde. Nepotřebujete ale větší plochu, spíše jen více stavebního materiálu, se kterým ale musíte stejně tak či tak počítat, tak ho jen nakoupíte dvakrát víc. Stejně většinou tak či tak stavební materiál zbyde a vy pak nevíte, co s ním.
Další možností stavby domu je postavit zděné bungalovy. Bungalovy jsou domy, které mají jen přízemí, nejsou tedy patrové. Vše je na jedné hladině, vše je na zemi. Bungalovy jsou na šířku, tedy plochu větší než patrové domy, protože to, co se nedá na patro se musí nechat na zemi. Nenechává se ale všechno, to by bungalov zabral opravdu velké množství místa. Většinou ho lidé staví proto, že mají dost velký pozemek a jde třeba o seniory, kteří už nepotřebují nutně velký dům.