Měl by se dát složit – největším problémem kočárků pro panenky velkých je skladnost. Mnohé z nich (většinou ty hluboké) bývají natolik velké, že zaujímají mnoho prostoru v domácnosti. Jestliže se dá vozítko složit, je to velké plus. Umožňuje to také snazší převážení, např. v autě na chalupu, na dovolenou, či na výlet do přírody.
Odkládací prostor na podvozku – každý kočárek by měl mít odkládací prostor – pro dospělé maminky s kojenci a batolaty je nutností, pro dětské hraní je výborným doplňkem. Holčičky se tak mohou ztotožnit s rolí maminek mnohem lépe.
Dva v jednom – k výhodám těchto výrobků patří i možnost vytvořit z klasického hlubokého kočárku vzdušnou, sportovní verzi. Volba verze zvyšuje užitnou hodnotu hračky, a tím také umožňuje dětem přizpůsobit ji svým potřebám.
Stabilní konstrukce – stabilita celé konstrukce je podmínkou, něco takového vůbec vyrábět. Současné technologické možnosti výroby kovových a plastových dílů to naštěstí umožňují, a v tomto směru jsme již pokročili, ve srovnání s dobou před třiceti – čtyřiceti lety, kdy byly kočárky pro panenky vhodné spíše do interiéru.
Robustní kolečka – podmínkou, aby výrobek dobře sloužil, je robustní podvozek a kolečka. Větší průměr koleček zajišťuje lepší ovladatelnost v terénu vůči nerovnostem povrchu, hůře se dětem bude jezdit např. s golfkami, kde jsou kolečka velmi malá, a vhodná spíše na rovný a stabilní povrch (asfalt, beton, dlažba).
Lehká hliníková konstrukce z trubek – někteří z vás možná pamatují staré kočárky konstruované za socialismu, zhotovené z ocelových chromovaných trubek. Ty byly mnohdy tak těžké, že bylo obtížné kočárek zvedat např. do autobusu. Dnes se většina těchto výrobků vyrábí ze slitiny hliníku, stejně tak kočárky pro panenky velké. Starší děti nemají problém s takovým kočárkem jezdit, samozřejmě, že musíme používat selský rozum a kupovat kočárky holčičkám, které již s nimi budou moci pohodlně zacházet.